
Ni undrar vad som hände med den utlovade livekommenteringen?
Hemskt ledsen om jag fått er att känna som alla de gånger när Den Frånvarande Föräldern lovade dyrt och heligt att dyka upp på basketen/friidrotten och ni gick sönder lite inombords varje gång ni tittade upp mot läktaren i hopp om att för en gångs skull inte bli besviken och allt ni fick var en femhundring på skrivbordet som fick agera "förlåt".
Oj, where were we?
Jo, jag har blivit utsatt för en stor, komplex konspiration som inbegriper fyra personers handlingar för 20 och 25 år sedan. De avlade fram två personer på samma dag, med fem års mellanrum och dessa personer blev sedan ett par (allt en del av planen) och som par valde dessa personer slutligen att anordna en födelsedagsmiddag för att MEDVETET hålla mig borta från Melodifestivalen.
Amelie och David, kul middag igår, grattis igen.
Sverige - vi tar igen det här i nästa deltävling, i Göteborg. Av det lilla jag har hunnit uppfatta/ta igen i efterhand:
Gina Dirawi - vilken hjälte. Självklar i sin roll som programledare, en strålande insats.
Thorsten Flinck/Gina Dirawi - Två män på Nyhetsmorgon nyss konstaterade att "vadå, det är väl ingen fara" gällande den nu kända ass graben som Thorsten utförde på Gina under en kram. Tack män för er säkert välgrundade åsikt men om ni lyfter blicken lite inser ni nog att detta är bara ännu ett svin som tillåts svina sig.
Loreen - Loreen, Loreen, Loreen. Du ska få mig att skrikgråta även i år alltså? Jag accepterar detta. Röstade som att jag rånat banken igår och tar därför all ära för att Loreen hamnar i finalen i Globen.
Dead By April - Låt oss hoppas att bandet är Dead By March. Den 10, närmare bestämt.
Sean Banan - vad hände med självrespekt, hjärtat? Spela på Svenskens föreställningar om Invandraren i hopp om acceptans och gillan, du.
Dansentrén alla tvingades göra var så otroligt konstlad och obehaglig. Enda uppet till Afro-Dite, dessa glorious kvinnor tappar aldrig stilen. Slut på åsikter, puss.


