Redaktionen

Nöjesguiden är partipolitiskt obunden, men du kan alltid lita på att vi brinner för jämställdhet. Vi är annonsfinansierade men det redaktionella innehållet är just det – 100 procent redaktionellt. Vi tror på den goda smaken och vår publicistiska tanke lyder som följer: Vi vill guida dig till det bästa nöjet.

Du är alltid välkommen att höra av dig till oss med frågor, funderingar eller tips. Huvudkontoret är placerat i Stockholm men vi finns även i Göteborg och Malmö/Lund. Kontaktar oss gör du på nedanstående vis. Kontaktuppgifter till marknadsavdelningen hittar du här

Postadress
Slussplan 11, bv
111 30 Stockholm

Nöjesguiden Göteborg
C/O Entreprenörsgatan
Kungsgatan 4 
411 19 Göteborg

Nöjesguiden Malmö
Lilla Torg 1 

211 34 Malmö  

Redaktion
info@nojesguiden.se
redaktionen@nojesguiden.se
 

Pelle Tamleht
Chefredaktör och vice vd
tel: 070 633 2763
pelle.tamleht@ng.se

 

Frasse Levinsson
Webbredaktör
frasse.levinsson@ng.se


Felicia Gauffin Jatta
Öresundssredaktör
felicia.gauffin.jatta@ng.se


Filip Beijer
Krogredaktör Öresund 
filip.beijer@ng.se 


Sofia Rönnkvist
Göteborgsredaktör
sofia.ronnkvist@ng.se


Maja Waltré
Filmredaktör


Elsa Stålner
Litteraturredaktör
elsa.stalner@ng.se


Patrik Forshage
Musikredaktör
patrik.forshage@ng.se

 
 
 
Jimmy Håkansson
TV-redaktör
jimmy.hakansson@ng.se

 

Michael Gill 
Spelredaktör
michael.gill@ng.se

 

Övriga skribenter nås via fornamn.efternamn@ng.se.
0 Kommentera