Redaktionen

Nöjesguiden är partipolitiskt obunden, men du kan alltid lita på att vi brinner för jämställdhet. Vi är annonsfinansierade men det redaktionella innehållet är just det – 100 procent redaktionellt. Vi tror på den goda smaken och vår publicistiska tanke lyder som följer: Vi vill guida dig till det bästa nöjet.

Du är alltid välkommen att höra av dig till oss med frågor, funderingar eller tips. Huvudkontoret är placerat i Stockholm men vi finns även i Göteborg och Malmö/Lund. Kontaktar oss gör du på nedanstående vis. Kontaktuppgifter till marknadsavdelningen hittar du här

Postadress
Södra Dryckesgränd 1
111 30 Stockholm

Nöjesguiden Göteborg
Kungsgatan 46 
411 15 Göteborg

Nöjesguiden Malmö
Lilla Torg 1 

211 34 Malmö  

Redaktion
info@nojesguiden.se
 

Pelle Tamleht
Chefredaktör och vice vd
tel: 070 633 2763
pelle.tamleht@ng.se

 

Frasse Levinsson
Redaktör
frasse.levinsson@ng.se

Alexandra Lundbladh
Redaktör (föräldraledig) 
alexandra.lundbladh@ng.se

Linn Koch-Emmery
Redaktör  
linn.koch-emmery@ng.se


Peyvand Ahmedi
Konceptansvarig
peyvand.ahmedi@ng.se


Rasmus Hansson
Krogredaktör Malmö 
rasmus.hansson@ng.se 


Carl Bodin Svensk
Krogredaktör Göteborg 
carl.bodin.svensk@ng.se 


Kasia Syty 
Filmredaktör


Emma Thimgren
Musikredaktör
emma.thimgren@ng.se

 
 
 
Jimmy Håkansson
TV-redaktör
jimmy.hakansson@ng.se

 

Michael Gill 
Spelredaktör
michael.gill@ng.se

 

Övriga skribenter nås via fornamn.efternamn@ng.se.
0 Kommentera