Göran Everdahl, arg sexolog.

Arga sexologen svarar på läsarnas frågor

14:35 15 Mar 2018

Han är arg. Han är sexolog. Och han svarar på läsarnas frågor om blommor och bin.

Nu välkomnar vi den arga sexologen Göran Everdahl till Nöjesguiden. Han kommer på obestämd framtid svara på läsarnas frågor om blommor och bin.

Hej Arga sexologen!

På senare tid har jag fått upp ögonen för en kollega. Det började med att vi utbytte oskyldiga blickar med varandra under eftermiddagsfikorna på jobbet. Blickar blev till skämtsamma kommentarer, som blev till att jag började göra mig ärenden i närheten av hans skrivbord. Nu har mina känslor intensifierats, och det som förut kändes som att det var på skoj börjar kännas allt mer på riktigt. Problemet är bara att jag redan har en sambo, som jag helst inte vill förlora. Är det vanligt att man har den här sortens fantasier om en kollega? Och vad ska jag göra?



Med vänliga hälsningar,

Emilia

Hej Emilia!

Jag måste vara ärlig och säga att du äcklar mig. Du vill bli bestigen av en kollega? Bara det räcker ju för att lunchen ska leta sig upp ur magen igen. Vad har du för fler fantasier? Vill du smörja in ditt kön med jordnötssmör och låta husdjur av olika slag slicka dig ren? Vill du stänga in dig själv i en våtdräkt och tillfredsställa dig själv i botten av en bajamaja? Nej, fy fan för sådana som du. Ni borde låsas in hela bunten.



Och nej, det är verkligen inte vanligt. Sök hjälp.
Göran Everdahl

Hej Arga sexologen!

Jag och min partner har kört fast lite i vårt sexliv. Det blir nästan bara missionären varje gång. Kanske doggy style om det är helg. Vi skulle vilja ha tips på nya spännande ställningar vi kan prova.



Hälsningar,
Anonym




Vad är det för fel på missionären?
Göran Everdahl

Hej Arga sexologen!

Jag ska gå rakt på sak. Jag skulle tycka det var lite sexigt om min tjej ströp mig medan vi hade sex. Är det konstigt om jag ber henne göra det? Och hur frågar jag?


Hälsningar,

Peter




Hej Peter!

Jag ska gå rakt på sak och säga att strypsex är för perversa. Stryp dig själv din vidriga jävel.
Göran Everdahl

Har DU en fråga till Arga sexologen? Mejla den till argasexologen@nojesguiden.se

Stad: 
Kategori: 
Se alla artiklar om: 
Publicerad i tidning: 

Texten har även publicerats i Nöjesguiden nr 03, 2018.

Tidskriftspriset 2012

Nöjesguiden är Årets Tidskrift Digitala Medier 2012.

Läs mer

Nöjesguidens nyhetsbrev


 

Missa inga nyheter! Missa inga fester!
Anmäl dig idag!