Redaktionen

Nöjesguiden är partipolitiskt obunden, men du kan alltid lita på att vi brinner för jämställdhet. Vi är annonsfinansierade men det redaktionella innehållet är just det – 100 procent redaktionellt. Vi tror på den goda smaken och vår publicistiska tanke lyder som följer: Vi vill guida dig till det bästa nöjet.

Du är alltid välkommen att höra av dig till oss med frågor, funderingar eller tips. Huvudkontoret är placerat i Stockholm men vi finns även i Göteborg och Malmö/Lund. Kontaktar oss gör du på nedanstående vis. Kontaktuppgifter till marknadsavdelningen hittar du här

Postadress
Slussplan 11, bv
111 30 Stockholm

Nöjesguiden Göteborg
Kyrkogatan 30 411 15 Göteborg

Nöjesguiden Malmö Lilla Torg 1 

211 34 Malmö  

Redaktion
info@nojesguiden.se
red@nojesguiden.se
 

Jenny Nordlander
Chefredaktör
jenny.nordlander@ng.se
 

Frasse Levinsson
Webbredaktör
frasse.levinsson@ng.se



Hateff Mousaviyan
Malmöredaktör
hateff.mousaviyan@ng.se


Klara Grape
Göteborgsredaktör
klara.grape@ng.se


Patrik Forshage
Musikredaktör
patrik.forshage@ng.se

 

 
Elis Burrau
Litteraturredaktör
 
 
 
Jimmy Håkansson
TV-redaktör
jimmy.hakansson@ng.se

 
Isabelle Espinoza

Michael Gill 
Spelredaktör
michael.gill@ng.se

 

Pelle Tamleht
vice vd
tel: 070 633 2763
pelle.tamleht@ng.se

 

 

Övriga skribenter nås via fornamn.efternamn@ng.se.

0 Kommentera