Redaktionen

Nöjesguiden är partipolitiskt obunden, men du kan alltid lita på att vi brinner för jämställdhet. Vi är annonsfinansierade men det redaktionella innehållet är just det – 100 procent redaktionellt. Vi tror på den goda smaken och vår publicistiska tanke lyder som följer: Vi vill guida dig till det bästa nöjet.

Du är alltid välkommen att höra av dig till oss med frågor, funderingar eller tips. Huvudkontoret är placerat i Stockholm men vi finns även i Göteborg och Malmö/Lund. Kontaktar oss gör du på nedanstående vis. Kontaktuppgifter till marknadsavdelningen hittar du här

Stockholm
Slussplan 11, bv
111 30 Stockholm
Tel: 076-917 0027
info@nojesguiden.se
red@nojesguiden.se

Redaktion

 

 

Pelle Tamleht
tf Chefredaktör och Ansvarig Utgivare
tel: 070 633 2763
pelle.tamleht@ng.se

Jenny Nordlander
Chefredaktör (mammaledig)
jenny.nordlander@ng.se

 


Patrik Forshage
Musikredaktör
patrik.forshage@ng.se

 

 
Elis Burrau
Litteraturredaktör
 
 
 
Jimmy Håkansson
TV-redaktör
jimmy.hakansson@ng.se

Michael Gill 
Spelredaktör
michael.gill@ng.se

Patrick David
Klubbredaktör Stockholm
patrick.david@ng.se

 



Hateff Mousaviyan
Malmöredaktör
hateff.mousaviyan@ng.se
 

Övriga skribenter nås via fornamn.efternamn@ng.se

0 Kommentera