Stockholms 100 hetaste singlar 2020

Redaktion 15:00 19 Mar 2020

Börsen störtdyker. Nattklubbarna är i kris. Toalettpappret är slut. Men det finns en sak som coronaviruset inte rör på: Nöjesguidens singellista. Nu listar vi återigen Stockholms 100 hetaste singlar. Vem vill du gå i karantän med?

zaralarsson_0.png
1. Zara Larsson @zaralarsson
Sveriges enda superstjärna. Förutom Greta. Men det känns lite osmakligt att ha med Greta. 


2. Mauri Hermundsson @mustigamauri
Egentligen är det inte klokt att han fortfarande har singelbrallan på, eftersom varenda människa han träffar blir svårt förälskad på en minut. Finns det ingen som är god nog åt Mauri?

jireellavia_0_0.png
3. Jireel Lavia Pereira @jireellavia
Man of the year, varje år.

gustavlindh_0_0.png

4. Gustav Lindh @gustavlindh
Älska mig Gustav Lindh. 

hannesfohlin_0_0.png
5. Hannes Fohlin @hannes
Det var längesedan vi såg någon förföljas av så många trånande ögon. Det är faktiskt rent av obehagligt att konfronteras med mängden blickar som klär av honom på krogen.

margauxdietz_0_0.png
6. Margaux Dietz @margauxdietz
Ett leende lika smittsamt som Corona. 

skarmavbild_2020-03-19_kl._16.31.29.png
7. Linn Ahlborg @linnahlborg
Drottningen av Youtube. 

 

miriambryant_1.png

8. Miriam Bryant @miriambryant
Du och hon i din svarta bil, ni kan åka hundra mil till. 

robertsandmark_0.png
9. Robert Sandmark  @robertsandmark
Många hävdar fortfarande att han är det snyggaste vi har. 

rebeccawicklin_0.png
10. Rebecca Wicklin @rebeccawicklin
Hon har golvat oss. 

anisdondemina_0_0.png
11. Anis Don Demina @anisdondemina
Vem e som fucking han? 

roshihoss_0_0.png
12. Roshi Hoss @roshi.hoss
Brain, brawn och en jävla sångröst 

skarmavbild_2020-03-19_kl._16.22.36.png
13. Ludwig Kronstrand @ludwigkronstrand
Kommentarer överflödiga.

nadiakandil_0_0.png

14. Nadia Kandil @nadiakandil
Vi behöver kanske inte ens nämna att du ska tänka en extra gång på klädseln om du får till en date med Nadia Kandil. Tänk på att ibland är inga kläder alls det bästa valet.
 
benjaminingrosso_0_0.png
15. Benjamin Ingrosso @benjaminingrosso
Casanovan vi vill äta pasta i sängen med. 
 
oscarzia_0_0.png
16. Oscar Zia @oscarzia
Mamma Zia, vad han är snygg! 
 

lovisworge_0_0.png
17. Lovisa Worge @lovisaworge
Det är inte bara hennes blonda page som bländar oss. 

edvintornblom_0_0.png
18. Edvin Törnblom @edvintornblom
Kan du ta Ica Maxis plats i hans hjärta? 

cassandraklatzkow__0_0.png
19. Cassandra Klatzkow @cassandraklatzkow
Utslängd från Tinder men snart kanske inslängd i din famn?

isabellalowengrip_0_0.png
20. Isabella Löwengrip, entreprenör @isabellalowengrip
Om Blondinbella kunde ta sig igenom 2019, kan du ta dig igenom dagen. Och kanske in i hennes hjärta?

skarmavbild_2020-03-19_kl._10.22.05.png
21. Hanna Hellquist @hannahellquist
Hanna har fått en sådan otrolig renässans att hennes fucking tax är ett av dragplåstren för nya P3. Det går inte obemärkt förbi.

garplind.png
22. Christopher Garplind
 @cgarplind
Är det en fågel? Nej! Är det ett flygplan? Nej! Det är hela mediastockholms älskling!

skarmavbild_2020-03-19_kl._10.45.52.png
23. Cherrie @cverrie
En lysande stjärna.

skarmavbild_2020-03-19_kl._10.48.31.png
24. Joel Ighe @joelighe
Du vet inte när, men det kommer en dag när ingen på Stureplan vet vem du var. Njut av de sista ljuva åren nu Joel.

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.08.25.png
25. Philip Hördegård @philiphordegard
På Way Out West var han den mest jagade mannen sedan Bin Laden. Kan han upprepa succén i sommar?

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.10.09.png
26. Johanna Nordström @johannanordstrm
Johanna Nordström har länge fått oss att skratta. Men vem blir den som sätter ett leende på Johannas läppar?

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.11.46.png
27. Nelly Kronstrand @nellykronstrand
Vi har fått för oss att Nelly är den perfekta partnern, och vi har sällan fel.

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.13.30.png
28. Vera Carlbom @verahotsauce
Spy Bars nya nattklubbschef är hetare än tabasco. 

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.16.15.png
29. Michaela Hamilton @mjhamilton
Hennes gyllene hjärta fick guldbron att vilja åka hem till Kina igen.

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.17.39.png
30. Jacques Karlberg @jacqueskarlberg
I vår tid är nu spelade han kronprinsens högra hand. Men i verkligheten är Jacques det mest prinsliknande vi har. 

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.19.41.png
31. Joel Hördegård @joelhordegard
Med Joel kan livet bli som en film.

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.25.03.png
32. Moa Golster @moagolster
Killarna vill ha henne, tjejerna vill va henne. 

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.31.49.png
33. Viola Bergström @violabergstrom
Viola Bergström  är inte bara en av Stockholms bäst klädda, hon briljerar också i hemmets viktigaste rum: köket.

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.41.00.png
34. Kornél Kovacs @kornelkovacs
Med rätt taktkänsla kan du gå långt med en Sveriges främsta musikaliska talanger. 

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.43.08.png
35. Noel Montti Berglind @noelmontti
Sist vi gick på klubb utan att se Noel Montti stå och hångla med någon på dansgolvet var Fredrik Reinfeldt statsminister i Sverige.

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.44.38.png
36. Rasmus Elfström @racertazzel
Under fjolåret var han så populär att han blev utbränd. Så tänk på Rasmus hälsa innan du slajdar in i hans inkorg. Är det verkligen nödvändigt att även du dm:ar?

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.45.36.png
37. Daniella Johnsson @daniellajohnsson
Hon dj:ar med Stockholms coolaste entourage bakom sig varje helg på Spy Bar. Vad ska man behöva göra för att Daniella Johnsson ska bli en resident i ens hjärta?

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.47.59.png
38. Fanna Ndow Norrby @fannandownorrby
Hon har hela paketet. 

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.49.05.png
39. Fabian Wester @fabianwester
En skånsk Disneyprins. 

skarmavbild_2020-03-19_kl._11.57.10.png
40. Molly Hammar @mollyhammar
Känn en doft av kärleken, den sveper tyst förbi.

skarmavbild_2020-03-19_kl._12.10.55.png
41. Sabri Debesai @debesai
Han är precis som en crème brûlée, bakom den hårda imagen gömmer sig det ett mjukt inre.

skarmavbild_2020-03-19_kl._12.13.01.png
42. Ingrid Altino @ialtino
Vi kan på mycket goda grunder anta att Ingrid får sitt stora genombrott i år. Haffa henne innan det blir coolt.

skarmavbild_2020-03-19_kl._12.14.06.png
43. Harun @norahd___
Stockholms gator har blivit mycket snyggare sedan Harun lämnade hålan Göteborg.

skarmavbild_2020-03-19_kl._12.17.02.png
44. Stella Scocco @scocco.stella
Har tillsammans med vapendragaren Stina gjort sorgebarnet Södra Teatern till en nattklubb att räkna med. Det premieras förstås med en plats på listan.

skarmavbild_2020-03-19_kl._12.18.18.png
45. Stina Grape @stinagrape
Södra Teaterns framgångar beror inte minst på Stinas genidrag att ta med sig Yaki-Da-hissen till Mosebacke. 

skarmavbild_2020-03-19_kl._12.21.05.png
46. Emil Persson @theemilpersson
Vi reser mot elektronisk längdenhet av småländsk härkomst. Förutfattade meningar, uppknäppt skjorta och hårig bringa finns också i vårt resmål. I jakten på honom är det alla mot alla.

skarmavbild_2020-03-19_kl._12.22.07.png
47. Adam Siversen Ljung @husmusen
Så snygg att man blir förbannad. Jättearg blir man faktiskt. Man vill dra på honom en smäll.

skarmavbild_2020-03-19_kl._12.25.07.png

48. Ludvig Tungården @ludvigtungarden
Stockholms egna Absolut Hunk.

skarmavbild_2020-03-19_kl._12.27.19.png
49. Pernilla Wahlgren @pernillawahlgren
Pernilla Wahlgren har hybris, och vi förstår varför. 

50. Lucas Armando Feola @armandofeola
Bland det vackraste vi har. Livet kan inte vara så jobbigt när man är lik en ung Jared Leto. 

skarmavbild_2020-03-19_kl._12.30.10.png

51. David Borg @connyboomboom2000
52. 
Agnes Anjou @agnesanjou
53. Julia Victor @juliadvictor
54. Kevin Florsén @kevinflorsen
55. Sofia Mankert @sofiamankert
56. Lamin Holmén @laminalexander
57. Lila Nguyen @nguyenlila
58. WIlma Lidén @wilmazparty
59. Andreas Bergman @bergmaninternational
60. Frans Strandberg @tramsfrans
61. Gustaf Lindgren @bbygusi
62. Olivia Gateau @oliviagateau
63. Hany Ahmad @hvny.jpg
64. Paul Edwards @paul_edwardss
65. Aleksandra Avli @aleksandra.avli
66. Gustav Broström @gustavbrostrom
67. Frida Söderlund @fridasoderlund
68. Rebeka Breymas @beccabreymas
69. Emilio Osei-Bonsu @legange
70. Kim Söderlund @kimchiimusic
71. Gabriella Ekman @hallkaftenochdansa
72. Thomas Sekelius @thomassekelius
73. Shewit Tesfagabreal @shewitrebeca
74. Frans Walfridsson @franswalfridsson
75. Cornelia Jakobsdotter @corneliajakobsdotter
76. Babak Shermond @babakshermond
77. Emilian Minas @emilianminas
78. Oskar Michanek @oskarmichanek
79. Destiny Natacha Rainey @allaboutdestiny
80. Daniel Glasman @glas1
81. Filip Johnson @jellycrystalmusic
82. Carin Falk @carinfalk
83. Storken @storkn   
84. Mikaela Höök @mikaelah00k
85. Hanna-Hedda Cavallius @hannaheddacavallius
86. Rasmus Blom @blomrasmus
87. Adrian Pehrson @adrianpehrson
88. Tom Cehlin Magnusson @tomcehlinmagnusson
89. Joakim Almén @kontraktet
90. Alexej Manvelov @manwelove
91. Aline Bennour @loxgold
92. Patrick David @p4tte
93. Nicolina Knapp @nicolinak
94. Vanessa Tryde @vtryde
95. Hanna Karlsson @hanna_ebba
96. Ahmet Yaraman @tjahmet
97. Jesper Palmqvist @brorjesper
98. Joel Gunnarsson @ourchives_
99. Gustaf Westman @gustafwestman
100. Tommie X @tommiesex

Läs även Stockholms 100 hetaste singlar 2018Göteborgs 30 hetaste singlar 2020 och Malmös 15 hetaste singlar 2020.

Stad: 
Kategori: 
0 Kommentera

Tidskriftspriset 2012

Nöjesguiden är Årets Tidskrift Digitala Medier 2012.

Läs mer

Nyhetsbrev

Vill du få Nöjesguidens nyhetsbrev och inbjudningar till våra fester? Anmäl dig här!