Malmös 15 hetaste singlar 2020

Redaktion 15:00 19 Mar 2020

Börsen störtdyker. Nattklubbarna är i kris. Toalettpappret är slut. Men det finns en sak som coronaviruset inte rör på: Nöjesguidens singellista. Nu listar vi återigen Malmös hetaste singlar. Vem vill du gå i karantän med?

jonatanunge_1.jpg
1. Jonatan Unge @jonatanunge
En levande legend. Tänk att få skratta dig till sömns varje natt. 

alexanderabdallah_1_0.png
2. Alexander Abdallah @alexanderabdallah
Kanske det stiligaste Malmö har att erbjuda, men också bland det mest begåvade. 

matildawahl_0.png
3. Matilda Wahl @matildawahl
När en Stockholmare blir en av Malmös hetaste singlar bör det väl ändå räknas som en bedrift. Du får en Ozzy på köpet. 

zainbadat_0.png
4. Zain Badat @zainbadat
En livslevande stilikon går lös på Malmös gator.

papisantana_0.png
5. Papi Santana, artist @santanaclouds
Han får oss att sväva på moln. 

6. Alex Beckman @alexbeckmans
7. Guleed @guleedmnw
8. Ozzy @ozz6y
9. Olivia Mbatha @oliviambatha
10. Felicia Gauffin Jatta @felicia.gauffin
11. Natalie Kocsis @natakocs
12. Emily Svensson @123femily
13. Unni Berggren @berggrenunni
14. Moa Garpendal @moagarpendal
15. Linus Jaxin @linusjaxin

Läs även Stockholms 100 hetaste singlar och Göteborgs 30 hetaste singlar

Stad: 
Kategori: 
0 Kommentera

Tidskriftspriset 2012

Nöjesguiden är Årets Tidskrift Digitala Medier 2012.

Läs mer

Nyhetsbrev

Vill du få Nöjesguidens nyhetsbrev och inbjudningar till våra fester? Anmäl dig här!