Tjoget samarbetar med Ulax och Campari för årets Negroni Week

13:02 15 Sep 2022

Tjoget teamar upp med Ulax inför Negroni Week. 

Tillsammans med Ulax har Tjoget skapat en foto- och drinkbok för att hedra den klassiska drinken Negroni. Fotona i boken är tagna på Amalfikusten varvat med klassiska recept på Campari-drinkar. Utöver boken har dom även tagit fram två t-shirts i två olika färger. 

– Att få jobba och skapa tillsammans med mina goda vänner på Tjoget är ett privilegium. Jag är tacksam och stolt över att ha fått förtroendet av Tjoget som introducerat mig till nya maträtter och drinkar genom åren.” säger Alexander Urombi, grunadare av Ulax. 

Boken och kläderna släpps på den 15 september klockan 17.00 och säljs exklusivt på Tjoget i Hornstull.

 
Stad: 
Kategori: 
0 Kommentera

Håll er uppdaterade!

Gilla Nöjesguiden!

Vill du få veta precis allt som händer på nöjesguiden.se? Gilla oss på Facebook!

Gilla

Krogrecensioner

Krogrecension: Five Guys

Hundratals art directors och copywriters har tagit ut föräldraledighet för att köa till Five Guys under premiärveckan. Lever det upp till hypen?

Tidskriftspriset 2012

Nöjesguiden är Årets Tidskrift Digitala Medier 2012.

Läs mer

Senaste krogrecensionerna i Stockholm

Nöjesguidens nyhetsbrev


 

Missa inga nyheter! Missa inga fester!
Anmäl dig idag!